مرجع اخبار رسمي مرجع اخبار رسمي .

مرجع اخبار رسمي

آتش‌سوزي ساختمان مسكوني در بلوار آفريقا

آتش‌سوزي ساختمان مسكوني در بلوار آفريقا
اخبار حوادث پايشگر- سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از وقوع آتش‌سوزي در يك ساختمان مسكوني در بلوار آفريقا خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، سيدجلال ملكي درباره اين حادثه اظهار كرد: ساعت ۲۳ و ۹ دقيقه شامگاه شنبه، وقوع آتش‌سوزي در يك ساختمان مسكوني در بلوار افريقا، خيابان گيتي به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشاني تهران اطلاع داده شد و بلافاصله چهار ايستگاه آتش‌نشاني، شامل سه گروه حريق و سه گروه نجات به همراه دو دستگاه خودرو حامل تجهيزات تنفسي و نردبان هيدروليكي به محل حادثه اعزام شدند.

وي در ادامه درباره مشاهدات آتش‌نشانان در محل حادثه گفت: آتش‌نشانان در محل مشاهده كردند كه آتش‌سوزي در طبقه منفي يك مجتمع مسكوني پنج طبقه و بيست واحدي كه سونا و جكوزي در آن قرار داشت رخ داده و در حال گسترش بود. همچنين دود حاصل از آتش‌سوزي نيز به طبقات بالايي سرايت كرده و تقريبا پنج طبقه بالايي را فرا گرفته بود.

مرجع اخبار رسمي

ملكي با اشاره به حضور اكثر ساكنان اين ساختمان در ديگر طبقات، گفت: ساكنان اين ساختمان در وضعيت بسيار نا ايمني گرفتار شده بودند بنابراين گروهي از آتش نشانان به خاموش كردن آتش پرداخته و گروه ديگري نيز همزمان، به همراه تجهيزات تنفسي، ضمن جست و جوي تمام واحد ها ساكنان را از طريق پشت بام ساختمان مجاور از محل آتش سوزي خارج كردند.

سخنگوي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينكه اين بيش از ۵۰نفر از ساكنان اين ساختمان توسط آتش نشانان از ساختمان خارج شدند، گفت: حدود هفت نفر از اين افراد دچار دودگرفتگي شده بودند كه است از انتقال به خارج از ساختمان براي درمان به عوامل اورژانس تحويل داده شدند.

ملكي در پايان افزود: پس از اتمام عمليات اطفا حريق، لكه گيري، تخليه دود و ايمن سازي محل نيز انجام شد و تا دقايقي ديگر محل حادثه براي تشخيص علت دقيق آتش سوزي به كارشناسان تحويل داده خواهد شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۵:۱۶ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

تور كيش يا تور مشهد

انتخاب مقصد سفر براي افرادي كه دوست دارند از تعطيلات خود براي يك سفر مناسب استفاده كنند  هميشه كار ساده اي نيست .

 

براي نمونه مسافران زيادي وجود دارند كه براي يك سفر داخلي خوب بين انتخاب تور كيش و يا تور مشهد ترديد دارند .

از اين رو در اين مقاله سعي ميكنيم برخي از ويژگي هاي اين دو مقصد را بررسي نماييم تا كار براي انتخاب اين دسته از مسافرين كمي ساده تر گردد

 ØªÙˆØ± کیش

برخي از جاذبه هاي كيش : 

باغ وحش پارك آهوان جزيره كيش

اين باغ وحش زيبا يكي از جاذبه هاي گردشگري اين جزيره به شمار مي رود. حيوانات مختلفي از قبيل شير، روباه، آهو، شغال، ميمون هاي سنجابي، گوزن و اسب و ... در اين پارك نگهداري مي شوند. يكي از جاذبه هاي اين باغ حش، وجود آهواني است  كه آزادانه در اينجا زندگي مي كنند. هم چنين قطاري در اين پارك قرار دارد كه گردشگران و مسافران تور كيش را به نقاط مختلف اين بوستان زيبا مي برد. ديدن آهوان آزاد و فضاي سرسبز و زيباي اين باغ وحش آرامش خاصي به بازديدكنندگان مي دهد. . ضمنا اگرشما  نگران هزينه هاي سفر خود از جمله هزينه هاي بليط كيش  و رزرو هتل هستيد پيشنهاد خوب اين است كه از تورهاي لحظه آخري استفاده نماييد . تور لحظه آخري كيش  معمولا اندكي زماني پيش از پرواز توسط آژانسهاي مسافرتي ارائه ميشود و نكته جالب اينكه گاهي قيمت اين تورها 50 در صد پايينتر از قيمت حالت عادي است .

كشتي يوناني

مالكيت اين كشتي به ايران، يونان و انگلستان مربوط مي شود و اواسط سال 1345 به گل نشسته است. اين كشتي اسامي مختلفي داشته و يكي از اسامي خارجي آن امپاير تروپت و از اسامي ايراني مي توان كوروش پارسي و همدان را نام برد. در زماني كه اين كشتي به گل نشست، تلاش زيادي براي كشيدن آن كردند ولي موفق نشدند پس تصميم گرفتند كه كشتي را رها كنند. هنوز علت به گل  نشستن اين كشتي مشخص نيست. اين كشتي بزرگ متاسفانه بر اثر گذشت زمان بسيار فرسوده شده است ولي هنوز يكي از جاذبه هاي جزيزه كيش به حساب مي آيد و سالانه گردشگران زيادي براي ديدن اين كشتي به جزيره كيش سفر مي كنند. شايد به واسطه همين ديدنيهاي بكر هم باشد كه خيلي از گردشگران داخلي تور كيش را به تورهاي مشابهي مانند تور دبي ترجيح ميدهند  ، ديدنيهايي مانند اين كشتي زيبا كه البته بايد براي نگهداري از آن بيشتر كوشيد .ديدن اين كشتي وسط درياي نيلگون خليج فارس زيباترين منظره را پديد مي آورد. اگر علاقه زيادي به عكاسي داريد، كشتي يوناني بهترين سوژه است، البته ممكن است در سايت ها عكس هايي از داخل كشتي ديده باشيد ولي شما به هيچ وجه نمي توانيد به آنجا برويد و اين عكس ها توسط غواصان حرفه ايي گرفته شده است. پيشنهاد مي كنم هنگام غروب آفتاب به كشتي يوناني برويد تا شاهد زيباترين مناظر در طول عمرتان باشيد. هم چنين  در كنار كشتي يوناني، تفريحاتي را براي گردشگران به وجود آورده اند مثلا مي توانيد با پرداخت هزينه، شتر سواري را در كنار ساحل تجربه كنيد، هم چنين وجود پارك ساحلي در نزديكي كشتي يوناني يك امتياز محسوب مي شود و مي توانيد علاوه بر گذراندن اوقات خوش در اين پارك ساحلي از ديدن كشتي يوناني لذت ببريد. پيشنهاد مي كنم تا دير نشده كشتي يوناني را ببينيد زيرا معلوم نيست كه تا چه مدت اين كشتي فرسوده بتواند دوام بياورد و هر لحظه ممكن است، غرق شود.

جزيره هندورابي

جزيره هندورابي در قرن نهم هجري در كنترل پرتغالي ها بوده و اين جزيره مركز فعاليت هاي بازرگاني و تاسيسات لشكري آنها واقع شده بود ولي امروزه فقط بخشي از ويرانه هاي دهكده پرتغالي و دژ دفاعيشان باقي مانده است. اين جزيره يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش به شمار مي رود. جمعيت اين جزيره  بسيار كم و 191 نفر است و سن اكثر افراد بومي بالاي 40 سال است و تجارت آنها ماهيگري است. چند سال پيش حتي امكانات رفاهي مانند آب آشاميدني و برق نداشتند ولي خوشبختانه چند سالي است كه دولت آب و برق در اختيار آنها قرار داده و حتي خاك اين منطقه حاصلخير نبوده و خاك مناسب براي رشد گياهان از شهر هاي ديگر به اين جزيره آورده شده است. تير ماه سال گذشته بندر و فرودگاه هندورابي تاسيس شده است. براي رفت و آمد به اين جزيره هم مسير دريايي و هم مسير هوايي وجود دارد كه البته فعلا مسير دريايي مورد استفاده قرار مي گيرد. از آثار باستاني اين جزيره، يك روستاي تخريب شده به نام الدورات و الصرات  را مي توان نام برد.  ابتدا بوميان  براي بازديد كردن گردشگران از جزيره مقاومت نشان مي دادند و حتي اطراف منطقه ديوار بتوني كشيده بودند ولي خوشبختانه به دليل اينكه دولت امكانات رفاهي در اختيار آنها قرار داد، بلاخره بوميان اجازه بازديد از جزيره را دادند ولي ممكن است اگر به بازديد اين جزيره برويد، آنها در خانه هايشان بمانند. اين منطقه بكر است و هيچ ساخت و سازي درون آن انجام نشده تا بافت جزيره حفظ شود ولي فقط براي گردشگران، رستوران و 3 نوع چادر ايراني، عربي و ايتاليايي در نظر گرفته شده است كه بازديدكنندگان مي توانند شب را در اين چادر ها سپري كنند. حتما به رستوران اين جزيره برويد و از منوي غذايي، غذاي مخصوص جزيره كه ماهي قطب نام دارد را سفارش بدهيد. اين غذا بسيار خوشمزه است و به شيوه سنتي بوميان اين منطقه درست شده است. در اين جزيره فقط يك مدرسه وجود دارد كه تا مقطع ابتدايي است و اگر بوميان قصد ادامه تحصيل داشته باشند بايد از جزيره خارج شوند. احتمالا تا سال آينده امكانات تفريحي شامل جت اسكي، قايق سواري و حتي غواصي به اين منطقه منتقل مي شود. در آينده  ممكن است تور كيش، شامل 4 روز جزيره كيش و 3 روز جزيره هندورابي شود. يكي از شگفتي هاي اين جزيره آب اين منطقه است كه از تميزترين و زلال ترين آب هاي جهان محسوب مي شود. خب اگه شما هم براي تعطيلات نوروز به فكر بازديد از اين جزيره رويايي افتاديد پيشنهاد ميكنيم همين الان بليط كيش نوروز را رزرو كنيد پيش از اينكه با نزديك شدن به تعطيلات  به قيمت ها افزايش بيابد.

شهر كاريز

شهر كاريز يكي از مكان هاي گردشگري و تاريخي جزيره كيش به شمار مي رود. مجمومه كاريز شامل مسيرهاي زيرزميني است كه براي هدايت آب ايجاد شده اند. در ابتدا اين شهر مورد توجه گردشگران نبود ولي به علت آب شيرين و هواي خنك مورد توجه سرمايه گذاران قرار گرفت و امروزه يكي از جاذبه هاي گردشگري كيش محسوب مي شود. اين امكان در اين شهر وجود دارد كه بتوانيد در مسير آب حركت كنيد.

درخت لور

يكي از جاذبه هاي جزيره كيش درخت هميشه سبز لور است. اگر به روستاي حريره رفتيد، حتما اين درخت بزرگ را مشاهده مي كنيد. ظاهر عجيب و تنومند اين درخت توجه گردشگران را به خود جلب كرده است. ريشه هاي زياد اين درخت ظاهري شگفت انگيز به آن داده است. بوميان اين جزيره اين درخت را مقدس ميدانند به همين دليل پارچه هايي را به درخت گره زدند تا آرزوهايشان برآورده شود. با اين همه زيبايي وجاذبه طبيعي همين الان براي رزرو آنلاين تور كيش دست به كار شويد .

آژانس مسافرتي چهارفصل  اين امكان رو براي شما فراهم ميكنه تا به راحتي بتونيد تور خودتون رو آنلاين رزرو كنيد .

تفريحات آبي

يكي از تفريحات جالب جزيره كيش جت اسكي است، مي توانيد با ده دقيقه آموزش يك جت اسكي كرايه كنيد و در درياي نيلگون خليج فارس ساعات خوشي را سپري كنيد. يكي ديگر از تفريحات لذت بخش پاراسل است، به اين صورت كه شما سوار بر چتر شده و توسط يك قايق كشيده مي شويد و به آسمان مي رويد و مي توانيد از بالا از مناظر اطراف لذت ببريد. تيوپ هايي هم  براي كرايه هست كه توسط يك قايق به سرعت كشيده مي شود كه هيجان واقعي را با آن تجربه  مي كنيد. اسكوتر دريايي كه از هيجان انگيز ترين تفريحات جزيره كيش محسوب مي شود كه با كمك مربي به عمق دريا مي رويد و از ديدن دنياي زير آب لذت ميبريد.

اما در مورد تور مشهد

كدام هتل ها بهترين انتخاب براي اقامت در مشهد هستند؟ قيمت هتل هاي مشهد در تعطيلات نوروز چگونه است ؟ با هواپيما سفر كنيم يا قطار؟ سفر با خودرو شخصي بهتر است يا خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي؟ اقامت در خانه هاي اجاره اي بهتر است يا رزرو هتل؟

تور مشهد

شور و شوق زيارت بارگاه منور امام رضا (ع) يكي از مهمترين دلايل انتخاب تور مشهد است؛ اما چه جاذبه ها و دلايل ديگري براي سفر مشهد وجود دارد؟ مراكز خريد، جاذبه هاي طبيعي، بناهاي تاريخي، پارك هاي تفريحي و پارك آبي و هتل لوكس و لاكچري، اين شهر را به يكي از مدرين ترين و پر بازديد ترين كلان شهر هاي ايران تبديل كرده است.

سفر با خودروي شخصي در تعطيلات نوروزي ويژگي هاي خاص خودش را دارد و هميشه خاطره ساز است ولي براي ساكنان شهر هايي كه فاصله زيادي با مشهد دارند قطعا سفر با هواپيما، قطار يا اتوبوس بهتر است زيرا مسافرت طولاني با خودرو شخصي ميتواند كمي خسته كننده باشد. اما خريد تور مشهد از آژانس هاي مسافرتي و سايت هاي رزرو آنلاين بليط هواپيما و هتل ميتواند هزينه هاي بيشتري داشته باشد ولي اگر توانايي پرداخت آن را داشته باشيد بهترين انتخاب است. بهترين هتل هاي مشهد هتل هاي مشهد به دو نوع هتل هاي لوكس و گران قيمت و هتل هاي معمولي ارزان قيمت دسته بندي مي شوند. از جمله هتل هاي لوكس و گران قيمت در شهر مشهد مي توان به هتل قصر طلايي، هتل مجلل درويشي، هتل ايران مشهد و... اشاره كرد. از هتل هاي ارزان قيمت جهت اقامت مسافران تور ارزان مشهد مي توان به هتل تهران، هتل رضا، هتل بارانا، هتل توكل، هتل فيروزه توس و... اشاره كرد. بهترين توصيه اين است كه براي بررسي قيمت تور مشهد به وب سايت آٓژانس مسافرتي چهارفصل chaharfasl.net مراجعه كنيد.

بهترين مراكز خريد مشهد

از نظر بسياري از مسافران مشهد بهترين فعاليت بعد از زيارت مرقد امام رضا، گشت و گذار در مراكز خريد مشهد و خريد سوغاتي و صنايع دستي است. مشهد مملو از بازار هاي قديمي و مراكز خريد مدرن است. از بهترين مراكز خريد مشهد مي توان به مركز خريد مشهد، مركز تجاري الماس شرق، مركز خريد آلمان، مشهد مال، مركز خريد خورشيد، مركز خريد كاسپين مد و... اشاره كرد.

مراكز تفريحي و گردشگري مشهد

قطعا حرم امام رضا (ع) مهم ترين جاذبه گردشگري و يكي از مراكز مذهبي مهم و پر بازديد در ايران است. اما مشهد جاذبه هاي تاريخي و گردشگري ديگري نيز دارد كه از مهم ترين ان ها مي توان به ارامگاه فردوسي و و نادر شاه اشاره كرد كه از مهم ترين ابنيه تاريخي مشهد هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۰۸:۴۶ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

اعزام بيش از ۴۹۰۰ دانشگاهي به عتبات عاليات

عزام بيش از ۴۹۰۰ دانشگاهي به عتبات عاليات
اخبار اجتماعي پايشگر- فقيهي گفت: با وجود آنكه بيش از چهل روز از آغاز بيستمين دوره اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات گذشته، ۴۹۶۰ نفر از دانشگاهيان سراسر كشور در قالب ۱۲۴ كاروان به عتبات عاليات اعزام شده اند و اين اعزام‌ها تا ارديبهشت ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، حجت الاسلام محمد رضا فقيهي از اعزام بيش از ۴۹۰۰ دانشگاهي به عتبات عاليات در بيستمين دوره اعزام‌هاي اين ستاد خبر داد.

وي افزود: با وجود آنكه بيش از چهل روز از آغاز بيستمين دوره اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات گذشته، ۴۹۶۰ نفر از دانشگاهيان سراسر كشور در قالب ۱۲۴ كاروان به عتبات عاليات اعزام شده اند و اين اعزام‌ها تا ارديبهشت ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.

مرجع اخبار رسمي

 

 

رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان اظهار داشت: تمامي كاروان‌هاي دانشگاهيان با روحاني اعزام مي‌شوند؛ همچنين ستاد، مداحان ثابتي را در نجف و كربلا در نظر گرفته است كه مراسم استقبال و زيارت اول در حرم و وداع شب آخر در كربلا و نجف، زير نظر روحاني كاروان و با حضور مداحان اعزامي برگزار مي‌شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۶:۲۹ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

رئيس‌جمهور استعفاي وزير امورخارجه را نپذيرفت

رئيس‌جمهور استعفاي وزير امورخارجه را نپذيرفت
اخبار سياسي پايشگر- رئيس‌جمهور در نامه‌اي با استعفاي وزير امور خارجه مخالفت كرد و پذيرش استعفا را بر خلاف مصالح كشور دانست.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر، رئيس‌جمهور در نامه‌اي ضمن مخالفت با استعفاي وزير امور خارجه تاكيد كرد: از آنجا كه شما را به تعبير مقام معظم رهبري «امين، غيور، شجاع و متدين» و در خط مقدم ايستادگي در برابر فشارهاي همه جانبه آمريكا مي‌دانم، پذيرش استعفاي جنابعالي را بر خلاف مصالح كشور مي دانم و با آن موافقت نمي كنم.

متن نامه حسن روحاني به اين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي دكتر ظريف

وزير محترم امور خارجه

سلام عليكم
نامه استعفاي مورخ ششم اسفندماه ۹۷ جنابعالي را ديدم. اهتمام جنابعالي به حفظ شأن و اعتبار وزارت امور خارجه ، و جايگاه شخص وزير امور خارجه به عنوان بالاترين مقام مسوول در اجراي سياست خارجي كشور ، قابل درك و مورد تاييد اينجانب است.

وزارت امور خارجه عهده دار روابط خارجي و زمينه ساز تحقق امنيت و منافع ملي است. لذا همانطور كه بارها دستور داده ام تمامي دستگاه ها، اعم از دولتي و يا حاكميتي ، بايد در هماهنگي كامل با اين وزارت ، در زمينه روابط خارجي باشند.

مرجع اخبار رسمي

از زحمات و تلاش هاي بي وقفه جنابعالي در دوران تصدي مسووليت سنگين وزارت امور خارجه، در دولت يازدهم و دوازدهم قدرداني مي كنم و از آنجا كه شما را به تعبير مقام معظم رهبري امين، غيور ، شجاع و متدين و در خط مقدم ايستادگي در برابر فشارهاي همه جانبه آمريكا مي دانم ، پذيرش استعفاي جنابعالي را بر خلاف مصالح كشور مي دانم و با آن موافقت نمي كنم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۴۲:۵۴ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)

پولشويان سينما مقابل يا كنار مافيا؟


پايشگر- ناكارآمدي و غفلت نامديران سينما، چنان اوضاع سينماي كشوررانابسامان كرده است كه افزون برمافياوطيف هاي ناسالم سوداگر وعلف هاي هرز، هرروزشاهد زايش گروه هاي فاسدجديددرسينما هستيم.
 

پايشگر- ناكارآمدي و غفلت نامديران سينما، چنان اوضاع سينماي كشوررانابسامان كرده است كه افزون برمافياوطيف هاي ناسالم سوداگر وعلف هاي هرز، هرروزشاهد زايش گروه هاي فاسدجديددرسينما هستيم.

پايگاه خبري تحليلي

مرجع اخبار رسمي

باتولدشوم موجوداتي با عنوان” پولشويان سينما” از ميان فضولات سياسي،اقتصادي وسينمايي كه اكنون درسينماتبديل به قبيله شده اند، حيات و مناسبات سينما، بيش از گذشته در معرض تباهي وفروپاشي قرارگرفته است. مافيا كه با وصل به برخي نامديران،قدرت يافته و خودراحاكم سايه سينما مي داند وبه راهزني وباجگيري درسينما مشغول است، با ظهور پولشويان،براي خودكيسه اي تازه دوخت و تصوركرد كه با ورودافراد و سرمايه هاي مشكوك وناسالم، كاسبي اش درسينما دو چندان رونق خواهدگرفت، اماناباورانه با مقاومت باندپولشويان براي ندادن باج، روبرو شد.مافيامدت هابراي رام كردن پولشويان از روش هاي تهديد ورفاقت بهره برد،ولي چون بيراه هايش جواب نداد و با وجود و فعاليت پولشويان،منافع خودرادرخطرمي ديد،كوشيد از مسيرهاي قانوني و غيرقانوني واردميدان مقابله براي تسليم يا حذف كردن پولشويان شود،ولي بازهم به بن بست برخوردكرد،چرا كه دريافت،قبيله پولشويان،به برخي طوايف مالي وسياسي وصل اند ودرگيري مستقيم وياروش هاي براندازي،درموردآن ها كارگر نيست،ازهمين روتاكتيك افشاگري رسانه اي و اجتماعي رابراي جدال و به زانودرآوردن پولشويان برگزيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۰۷:۳۲ توسط:پايشگر موضوع: نظرات (0)