مرجع اخبار رسمی مرجع اخبار رسمی .

مرجع اخبار رسمی

نشست خبری معاون برون مرزی در پرس تی‌وی

اخبار بین الملل پایشگر-معاون برون مرزی رسانه ملی در کنفرانسی خبری امروز در شبکه پرس‌تی‌وی درباره آخرین وضعیت خبرنگار بازداشت شده پرس تی‌وی در آمریکا و پیگیری‌های مقامات ایرانی، گزارش می‌دهد.

پایگاه خبری تحلیلی

مرجع اخبار رسمی 

نشست خبری معاون برون مرزی در پرس تی‌وی
اخبار بین الملل پایشگر-معاون برون مرزی رسانه ملی در کنفرانسی خبری امروز در شبکه پرس‌تی‌وی درباره آخرین وضعیت خبرنگار بازداشت شده پرس تی‌وی در آمریکا و پیگیری‌های مقامات ایرانی، گزارش می‌دهد.به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایشگر ، به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی امروز ساعت ۱۴ در کنفرانسی خبری در شبکه پرس‌تی‌وی به ابعاد گوناگون رفتارغیرقانونی آمریکا در بازداشت بی‌دلیل خبرنگار این شبکه می‌پردازد.مرضیه‌هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی وی، در سفر به آمریکا، بدون هیچ دلیل مشخصی، بازداشت شده و در شرایط نامناسبی به سرمی‌برد.

روابط عمومی‌شبکه پرس تی وی ضمن انتشار این خبر، اعلام کرده است: ملانی فرانکلین، مجری آمریکایی‌الاصل این شبکه که پس از مسلمان شدن، نام مرضیه‌هاشمی را برگزید، توسط ماموران در واشنگتن دی سی بازداشت شده و تاکنون هیچ اتهامی‌به صورت رسمی علیه وی مطرح نشده است.

این روزنامه‌نگار و مجری متولد آمریکا، برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود که روز یکشنبه در فرودگاه بین‌المللی سنت لوئیس لامبرت بازداشت و سپس توسط FBI به مرکز بازجویی منتقل شد.

بستگانش طی ۴۸ ساعت گذشته نیز نتوانستند با او ارتباط چندانی برقرار یا اطلاعاتی دقیق از دلایل قطعی بازداشتش کسب کنند.اگرچه هیچ اتهامی علیه او مطرح نشده است، اما هاشمی‌به اعضای خانواده خود از بدرفتاری با او در بازداشتگاه سخن گفت.او اضافه کرده است با وجود مخالفتش، حجابش را از سرش برداشته اند، دست و پاهای او را با زنجیر بسته و با او همانند یک مجرم رفتار کردند.

مسئولان زندان نیز در طی چند روز اخیر، هیچ‌گونه غذای حلال و اسلامی و پوشش مناسب برای  حجاب کامل در اختیارش نگذاشته‌اند. در این مدت او تنها با نان و بیسکوئیت سر کرده است و به دلیل محرومیت از پوشش کامل اسلامی در رنج است.پیگیری‌ها برای کسب اطلاع از علت دستگیری مرضیه‌هاشمی ادامه دارد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ دی ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۳۵:۳۷ توسط:پایشگر موضوع: نظرات (0)